neasmyrni.net.gr neasmyrni.net.gr neasmyrni.net.gr neasmyrni.net.gr
Αρχική Εκπαίδευση 74 ΠΑΙΔΙΑ ΔΗΜ. ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΤΗΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ΒΡΑΒΕΥΤΗΚΑΝ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ
facebook
Έχουμε 10 επισκέπτες συνδεδεμένους
ARTION 2016-small lux new 001 akadimos118x118 autopragmatosi Kyvellou-new

IMG 0642 450x300Την Κυριακή 5 Οκτωβρίου το πρωί η Ελληνική Μαθηματική Εταιρία βράβευσε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων «Κάρολος Κουν» στον Άλιμο, τους πρωτεύσαντες μαθητές των Δημοτικών Σχολείων της Ν. Σμύρνης που συμμετείχαν στον  8ο Διαγωνισμό «Μαθηματικά και Παιχνίδι» στις 7 Μαρτίου 2014.


Ο Διαγωνισμός διεξάγεται στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» για μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης των Δημοτικών σχολείων της χώρας μας με στόχο να έλθουν οι μαθητές πιο κοντά στα Μαθηματικά και τις εφαρμογές τους.
Την επιτροπή διαγωνισμού αποτελούσαν δάσκαλοι, μαθηματικοί και σχολικοί σύμβουλοι Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης με πρόεδρο τον Δρ Μαθηματικών-Πληροφορικής κ. Ανδρέα Τριανταφύλλου και o Πρόεδρος της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας, Καθηγητής του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αθηνών κ. Γεώργιος Δημάκος.

Οι μαθητές που βραβεύτηκαν από τα σχολεία του Δήμου Ν. Σμύρνης κατά αλφαβητική σειρά είναι οι εξής:

1.ΑΖΟΥΚΗ-ΠΛΑΣΤΗΡΑ ΚΩΝ/ΝΑ Ε1     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
2.ΑΛΑΧΟΥΖΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΣΤ2     04ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
3.ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΔΗΜΟΣ ΣΤ1     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
4.ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ  Ε3     06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
5.ΑΝΔΡΟΝΙΚΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ  Ε1     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
6.ΑΡΩΝΗ ΘΕΟΦΑΝΙΑ     Ε2     03ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
7.ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ     ΣΤ2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
8.ΒΑΡΝΑΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ     Ε2     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
9.ΓΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ  Ε2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
10.ΓΙΑΝΝΙΩΤΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ  ΣΤ1     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
11.ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ     Ε1     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
12.ΓΛΕΝΤΗ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΚΗ ΙΩΑΝ.ΣΤ1 06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
13.ΓΡΥΠΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ     Ε1     03ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
14.ΔΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ  ΣΤ1     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
15.ΔΑΡΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ     Ε1     12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
16.ΔΕΛΛΑΤΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΣΤ2     03ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
17.ΔΗΜΑΙΝΑ ΣΤΥΛΙΑΝΗ     ΣΤ1     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
18.ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Ε2     04ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
19.ΖΙΩΓΚΑ ΕΛΕΝΗ     ΣΤ2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
20.ΗΛΙΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ     Ε1     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
21.ΚΑΡΑΟΓΛΑΝΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ Ε1     04ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
22.ΚΑΡΑΟΓΛΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΤ2     06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
23.ΚΑΤΣΟΥΛΑΚΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΕΙΡΗΝΗ  ΣΤ Αγίου Ανδρέα     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
24.ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ     ΣΤ1     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
25.ΚΟΥΚΟΥΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΤ2     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
26.ΚΟΥΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤ     13ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
27.ΚΟΥΡΟΥΚΕΧΑΓΙΑ ΠΟΛΥΞ. ΣΤ2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
28.ΚΟΥΤΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ     ΣΤ2     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
29.ΚΡΑΤΗΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤ1     03ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
30.ΚΡΟΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ     Ε     Αγίου Ανδρέα         Δ' ΑΘΗΝΑΣ
31.ΚΡΟΣΙ ΕΡΙΕΛΝΤΑ     ΣΤ3     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
32.ΛΙΑΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     ΣΤ1     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
33.ΛΥΡΩΝΗ ΣΟΦΙΑ     Ε3     06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
34.ΜΑΓΙΑ ΕΒΕΛΙΝΑ     ΣΤ2     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
35.ΜΑΚΡΗ ΛΥΔΙΑ     ΣΤ2         07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
36.ΜΑΡΗ ΜΑΡΘΑ     Ε         13ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
37.ΜΕΓΑΡΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ     Ε1     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
38.ΜΟΔΙΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΣΤ1     04ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
39.ΜΠΕΛΕΣΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ     Ε1     12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
40.ΜΠΙΦΣΑ ΜΑΡΙΝΑ     Ε2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
41.ΜΠΡΑΪΜΑΚΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ ΑΓΓΕΛ.ΣΤ206ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
42.ΝΑΣΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ     Ε1     06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
43.ΞΑΝΘΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ     ΣΤ2     12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
44.ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΑ     Ε1     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
45.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ  ΣΤ2 07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
46.ΠΑΠΑΖΙΑΝ ΑΝΝΑ     Ε2     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
47.ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΙΔΗ ΕΛΕΝΗ ΧΑΡΟΥΛΑΕ2 06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
48.ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓ. ΣΤ1  02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
49.ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ  ΣΤ2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
50.ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Ε2  12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
51.ΠΑΠΑΦΩΤΙΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ  Ε3     12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
52.ΠΑΠΙΑ ΑΡΓΥΡΩ     ΣΤ1     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
53.ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΦΟΙΒΗ     ΣΤ2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
54.ΠΙΠΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ     ΣΤ1     12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
55.ΠΛΑΤΑΝΙΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ ΣΤ1     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
56.ΡΕΠΟΥΛΙΑΣ ΒΙΤΤΟΡΙΟ ΣΤΥΛ  Ε     13ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
57.ΡΟΥΦΑΝΗ ΣΟΦΙΑ     ΣΤ3     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
58.ΣΑΝΑΚΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ     ΣΤ3     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
59.ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΑΛΙΚΗ     ΣΤ3     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
60.ΣΚΟΡΔΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ     ΣΤ2     05ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
61.ΣΠΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ     ΣΤ3     01ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
62.ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗ ΣΟΦΙΑ     ΣΤ1     12ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
63.ΤΑΟΥΛΑΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ ΣΤ2     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
64.ΤΕΡΖΗΣ ΘΩΜΑΣ     ΣΤ3     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
65.ΤΖΑΜΠΟΥΡΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Ε2     02ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
66.ΤΖΟΥΜΑΝΗ ΙΟΥΛΙΑ     ΣΤ2     03ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
67.ΤΣΙΚΡΙΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣΙΑ     ΣΤ1     06ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
68.ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΥ ΗΡΑ     Ε     Αγίου Ανδρέα         Δ' ΑΘΗΝΑΣ
69.ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  Ε2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
70.ΧΑΡΙΣΟΥΛΗΣ ΠΗΛΕΑΣ     Ε2     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
71.ΧΙΩΤΗ ΟΛΓΑ     ΣΤ2         07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
72.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΥΡΤΩ     Ε1     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
73.ΧΡΟΥΝΤΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ     ΣΤ2     03ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ
74.ΨΩΜΑΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ   ΣΤ1     07ου Νέας Σμύρνης     Δ' ΑΘΗΝΑΣ

IMG 0654 450x300IMG 0615 450x300