Σύμφωνα με επίσημα αποτελέσματα του Πρωτοδικείου Αθηνών στο νέο Δημοτικό Συμβούλιο που προέκυψε από τις Δημοτικές Εκλογές του Μαΐου 2014 εκλέγονται κατά παράταξη οι παρακάτω δημοτικοί σύμβουλοι (δίπλα σε κάθε όνομα αναφέρονται οι σταυροί προτίμησης που έλαβε και σε παρένθεση οι σταυροί που είχε λάβει την τελευταία φορά που είχε κατέβει, αν δεν υπάρχει δεύτερος αριθμός σε παρένθεση σημαίνει ότι ο/η υποψήφιος/α συμμετέχει για πρώτη φορά σε δημοτικές εκλογές, ενώ οι επικεφαλής των παρατάξεων εκλέγονται αυτοδικαίως):

«ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ ΠΟΛΗ ΠΡΟΤΥΠΟ»
1. Χατζατουριάν Ευάγγελος  1490 (1073)
2. Κούπας Ευστάθιος 1038  (450)
3. Δεληγιάννη Κλεοπάτρα (Κλαίρη) 957 (808)
4. Νάνου Δήμητρα 908 (732)
5. Κονιδάρης Διονύσης 858 (581)
6. Τσιάπης Παναγιώτης 729 (648)
7. Συρίγος Πολύδωρος 708 (750)
8. Πούλιος Κωνσταντίνος 612 (493)
9. Γιατζίδης Παναγιώτης 601 (635)
10. Κρικρής Γεώργιος 585 (415)
11. Γαλανοπούλου Ελεονόρα (Νόρα) 559 (609)
12. Δημάκης Ιωάννης 537 (511)
13. Ζαβός Αλέξανδρος 534
14. Κλειδόπουλος Κωνσταντίνος 531 (366)
15. Σιούτας Νικόλαος 530
16. Τσουράκης Κωνσταντίνος 489 (379)
17. Απέργη Μαρία 487 (443)
18. Αθανασίου Αθανάσιος (Νάσος) 424 (375)
19. Αλυκάτορας Τρύφων 372 (358)
20. Περαθωράκης Νικήτας 355 (249)
21. Μπακαλοπούλου Μαρία 327 (277)
22. Τερζόπουλος Θεόδωρος 322
23. Αναγνωστοπούλου Μαρία Γαβριέλλα 309
24. Λαδόπουλος Παναγιώτης 298
25. Καρυοφύλλη Ιωάννα 290
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ:
Μιχαλάτος Παναγιώτης 262 (309), Ναλιτζής Δημήτριος 259, Παντελέων Καλλιόπη (Πόπη) 257, Γεωργιάδης Αλκιβιάδης 251 (187),  Γάσπαρης Γεώργιος 251

«NEA ΣΜΥΡΝΗ  ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΖΩΗΣ»
1. Κουτελάκης Γιώργος (επικεφαλής)
2. Πάγκαλης Ανδρέας 1043 (940)
3. Καστόρης Θεόδωρος 840 (558)
4. Μάντζιου Αφροδίτη 820 (712)
5. Ιακωβάκη Μαρίνα 809 (931)
6. Κουτετέ Αικατερίνη 786 (446)
7. Σουρβίνος Άγγελος 753 (737)
8. Κασίμη Ελένη 665 (659)
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ:
Αγγελίδου Φαρίδη Μαριαλένα 637, Νινιός Γιώργος 491, Φωτεινοπούλου-Μουτοπούλου Φωφώ 490 (483)

«ΣΤΡΟΦΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ»
1. Παναγιώτης Πάντος (επικεφαλής)
2. Βαμβουρέλλη Μαρία 327 (93)
3. Τσαμασίρου Ρουμπίνη 281 (179)
4. Καταλειφός Θεόφιλος 259 (119)
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ:
Ιωαννίδης Παναγιώτης 248 (76), Γάτσιος Δημήτριος 235, Δημητράτου Άννα 239 (97)

«ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΠΟΛΙΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ» 
1. Στέφος Νικόλαος (επικεφαλής)
2. Πανταζής Δημήτρης 339 (281)
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ: Γρηγοράκης Εμμανουήλ 284,
Καμενάκης Γρηγόρης 209, Ξαρχάς Κων/νος 201

«ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ»
 1. Βρεττός Άγγελος (επικεφαλής)
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ: Κορφιάτης Ιωάννης (38)

“ΜΙΑ ΠΟΛΗ ΑΝΑΠΟΔΑ – Αριστερή Παρέμβαση στους Δρόμους της Ν. Σμύρνης” 
1. Παπασπυρίδης Αλέξανδρος (επικεφαλής)
ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ: Αφεντουλίδης Γεώργιος 212 (199)